Байки від Клєр

Вибори у Бразілії - ніякого карнавалу і пір'я у ...опі

Сама модна і нагальна тема на даний момент – це вибори. От не хотілось мені лізти у виборчі дєбрі, а хотілось писати вам про котиків-собачок і різну побутову дрєбєдєнь, но, блін, і в мене рука засвербіла!  Відразу попереджу тих, хто не ходить на вибори – не читайте. Навіщо вам захаращувати мізки різним мотлохом? Ви свій вибір вже свідомо зробили на користь дивану і телевізора. Не ходіть, давіть диван, виливайте в Інтернет потоки лайки  і бережіть себе!

А розповісти хочу про те, як голосують бразильці. Ох, Бразилія, Ріо! Мрія не тільки Остапа, але й  кожного пересічного українця. Карнавал, білі штани, море сонця і води…Клас! То фігня, шо там много дікіх абізян! Хай собі водяться. Вони зовсім не заважають Бразилії успішно процвітати і нарощувати ВВП. Тільки уявіть собі - в них уже 10 років успішно працює електронна система голосування. А обізяни – це ми з вами, тому що замість того, щоб давити кнопки, як це вже давно і успішно практикують у ВР  – ми плутаємось в кілометрових простинях паперу, вишукуючи завєтноє хвамілійо і дрожащєй рукой, шоб нє лохануця - рісуєм птіцу за кандидата або противсіх!

Нє, ну я всьотакі восхіщаюсь Бразілієй! Кришталева мрія товаріща Бендера. «Довольно психологических эксцессов, довольно переживаний и самокопания. Пора начинать трудовую буржуазную жизнь. В Рио-де-Жанейро!».

 

Ітак, ми практично в Жмеринці і мовчки заздримо бразильській системі електронного голосування. Томний бразильський загорілий мачо Джоакін, або роздобрівша, як на дріжжах матушка Жулія тиснуть кнопочку кандидата і підтверджують свій вибір додатковим натиском на зелену кнопочку. Відразу ж на табло видно фото кандидата з порядковим номером. Ото цивілізація! Шалено! Ніяких тягомотних стоянь у черзі за бюлетнями і розгортання рулонів паперу. Голоси записуються у пам’ять пристрою і вже ніхто не в змозі крутануть карусель.

Тепер трішки хронології. В 2002 році в Бразилії був прийнятий федеральний закон про електронне голосування і кожен виборець здобув право ще й отримати роздруківку свого виборчого голосу.

В 2009 році бразильська виборча комісія запропонувала хакерам винагороду в 5000 євро за злам системи,  але так і  ніхто не спромігся технічно її зґвалтувати. Отакої!

По теперішній час уряд Бразілії невтомно виділяє кошти на технічне забезпечення виборчих дільниць не жаліючи бюджету, накупив кучу терміналів і до 2020 року туди напхають різних біометричних пристроїв, шоб уже як голосувати – то желєзно! Прогрес!

Нам не треба нічого  вигадувати – просто здерти вже відкатану систему 1:1, або купити  її за кордоном замість ну очінь потрібних камер відеоспостереження. І відкатати це все хочаб на окремій Жмеринці. Велосипед уже винайдено – залишається крутити тільки педалі

Да… до прогресу нам ще як до місяця рачки як і до Бразилії… Криза, однако… «Финансовая пропасть — самая глубокая из всех пропастей, в неё можно падать всю жизнь.» (Остап Бендер)

{fcomment}