Життя Жаби

Принц і принцеса країни. Тільки для тата з мамою!

фото з сайту www.poltava.pl.ua

У Полтаві визначили «Принца та Принцесу країни». Участь взяли 60 дітей віком від 4 (!!!!!!) до 18 років.

І прямо муляє мені одне питання: а нашо? Люди, нашо ви своїх дітей у такі конкурси запихаєте?  Що може показати на сцені 4-річна дитина?

От у мого малого (перший клас) однокласниця – теж якась «міс принцеса». Дитина з першого класу знає, що вона – титулована особа, красуня. Я придивлялася до неї: звичайна-звичайнісінька дівчинка. Тільки з «короною», виданою їй за красу. Дитячу красу! Яку оцінюють по незрозуміло-яким критеріям…

Я була на такому конкурсі, подружка свою дитину «вкинула» туди. Малишня на сцені стоїть у дорогезному костюмі і шось собі там шепоче у мікрофон, а навколо дитини десяток дорослих танцорів підтанцьовують, дві дорослі вокалісти підспівують, в кінці виступу – зі стелі падають шарики у глядацький зал і запалюють феєрверк. Що тут оцінювати журі у цьому номері? Гаманець батьків, які не пожаліли грошей на спец-ефекти, за якими й дитину не видно?

У дорослих конурсах хоч є якісь критерії: навіть ті самі 90-60-90, ріст від 170 см і, програма максимум, знання, що Ліма – столиця Перу. По яких критеріях оцінюють дітей? Дитяча краса взагалі річ дуже мінлива. Усі діти – янголятка, на «крокодилів» вони перетворюються пізніше, у підлітковому віці.

І взагалі, вас не коробить те, що вашу дитину оцінюють якісь чужі дядьки-тітки з журі? Ваше сонечко, вашого принца чи принцесу, найкращу у світі дитину, якась чужа людина оцінює! Ви дали їм на це право ще й гроші заплатили за це! (бо зазвичай на таких заходах вступні внески огромні). А якщо бал не найвищий? І ваша дитина уже з 4 років знатиме точно, що вона – НЕ краща!

Мій син закоханий у дівчинку-однокласницю. Нє, не у ту, що з короною на голові. У дівчинку, яка найкраще вчиться у класі. І він знає, за що він її любить: і оцінок вона від учителя найбільше отримує, і віршик на уроці найкраще розповіла, і написала диктант найгарніше! От тільки по техніці читання у неї 2 місце – 97 слів на хвилину (я спеціально дізнавалася). А 1 місце по читанню – у мого малого. Сьогодні здавав: 122 слова на хвилину. Це у 1 класі! Молодець! Чемпіон по техніці читання. Ось він – титул. І пара йому – дівчинка-чемпіонка по гарних оцінках, а не першокласниця - «міс-вродливе личко».

{fcomment}