Життя Полтави

Скарга на шкільні побори

фото з demotivators.ruПрийшов Жабі моїй лист на публікацію про вікно у шкільному туалеті.

Доброго дня. Ситуація полягає в тому, що у школі вимагають купити у клас телевізор. Звісно, що все оформиться як добровільна спонсорська допомога. Але більшість батьків проти, так як не вбачають необхідності покупки для учнів. Можливо, порадите, як скоординувати дії, щоб вирішити все мирним шляхом. Дякую.

По-перше, як каже наш мер, «Дякую за запитання!»

По-друге, шановний адресате, ти ж розумієш, що це буде моя суб’єктивна порада, і результат залежатиме від багатьох чинників.

А тепер то, що я думаю з приводу ситуації.

Можна купувати телевізор, можна – не купувати.

Не купуйте, якщо: Активні батьки проти.  Вистачить навіть 5 – 7 АКТИВНИХ батьків (у пасивних батьків з тихим голосом – не вийде).

1 . АКТИВНІ БАТЬКИ повинні голосно сказати іншим батькам: «Ми гроші не здамо, хочете – здавайте і діліть суму не на 20 учнів у класі, а на 15, бо ми не здамо». І так покірним батькам велика «радість» здавати по 200 гривень на тв, а тут сума загрожує вирости уже до 230 – 240, отже, зростає й спокуса приєднатися до активних батьків і теж похєріть ето дєло.

2. Активні батьки повинні чітко й ясно донести інформацію про те, що вони проти купувати техніку: класному керівнику й завучу:

«Техніку не купимо, а будете тиснути, поскаржимося на вас у всі інстанції». Учителі цього не люблять і бояться. Це правда.

3. Активні батьки повинні написати скаргу у: районне, міське обласне управління освіти, меру, губернатору, міністерству освіти, прокуратуру ітд. Якось отак має виглядати:

Міністру Освіти Табачнику

Копії: Обласне управління освіти

Районне управління освіти

Міське управління освіти

Меру Полтави

Губернатору області

Прокурору області

Заява

Ми, батьки учнів такого-то класу такої-то школи заявляємо, що нас змушують придбати за власний кошт техніку для школи. Такі витрати ми вважаємо недоцільними, просимо вжити заходів.

Підписи батьків.

 

Чим більшим буде перелік адрес, куди ви погрожуєте надіслати послання (а це ж таки погроза й шантаж))) у «шапці» листа, тим більшим буде тиск на директора школи, адже саме йому потім «спустять згори» усі ці бумажки, щоб розібратися. А отже, дадуть директору школи по мозгам і прокуратура, і 3 управління освіти і з міністерства добавлять.

Пам’ятайте: у більшості випадків батьки й діти у школі – королі. А вчителі, завучі ітд – безправні істоти, яких строять і батьки, і їхнє начальство. Я у цих розборках з дитинства кручуся (у мене папєнька й брат директори шкіл). Коли батьки групуються,  освітяни цього бояться. Одного-двох крикливих батьків швидко заткнуть, але якщо батьки об’єднуються у зграї та ще й починають писати у різні інстанції – відчепляться швидше за усе від них. Хоча на екзаменах згодом дітям можуть активність батьків згадати…

Купуйте телевізор, якщо:

1. Батьки обурюються втіхаря. Якщо протест тихий і протестують по одному, а активні батьки уже здали гроші на техніку – здавайте й ви, бо вас дожмуть самі батьки-активісти: «Як це так? Я здала бабло а ти – ні?! Та я тобі…» вобщем, ясно далі.

2. Директор на доброму рахунку в освіті. Такий не боїться нічого і усі ваші скарги йому до одного місця. У роки мого дитинства шкільного я знала одну таку директорку, яка лупила дітей прямо у шкільному коридорі на очах інших, і нічого не боялася, бо мала бешений блат в управлінні освіти. Таким нічого не зробиш, хіба у темному провулку перестрінеш. Але їх дуже-дуже мало насправді.

3. Якщо у вашої дитини слабкі нерви. Ситуацію з батьківським бунтом будуть розслідувати – 100 %. Якщо взнають, що у ядрі заколотників – Ви, «вжарять» по дитині відразу ж, це слабе місце усіх батьків, а якщо Ваша дитина тихенька і вразлива – Ви готові наразити її на такий стрес?

А тепер приклад. У мене подруга недавно організовувала заколот. У неї у малої у початковій школі поміняли вчительку класну. Досвідчену тьотю збиралися зняти і поставити молоду шмакадявку. Подруга написала листи по інстанціям, папа їх з’їздив у школу і строго поговорив з директором, батьки об’єдналися і сказали: «Ми дітей з класу заберемо і переведемо у іншу школу, бо ми йшли у 1 клас у вашу срану школу тільки заради цієї учительки». В результаті директорка таки нажала на класну, вона звонила батькам і слізно просила їх забрати заяви,  мовляв, то вона сама хотіла піти з посади внікуда, а директорка невинна. Вобщем, не вийшло у них. Поставили у клас нову учілку, а батьки 4 чи 5 дітей таки перевели їх у іншу школу на знак протесту. Мо, й на краще, до речі – подруга задоволена, каже, несподівано рівень знань і вимог у новій школі виявився набагато вищим, ніж у попередній)))

На виправдання освітян: бабла на школи не дають останнім часом ні з держ, ні з міського бюджету. Є прямі вказівки: беріть з батьків. Школу легше закрити, ніж грошей на її ремонт виділити. Хоча, одне діло, якщо Вас дах ремонтувать просять допомогти , бо Вашій дитині на голову капає, інша річ - здавать на холодильник у кабінет директора...

Тож рішайте самі. Удачі!

{fcomment}