Тексти

Полтавський євромайдан. Тебе це стосується, дурню!

Барикади у Полтаві. фото з kolo.poltava.uaДзвонить мені на вихідних подруга:

 

-        Сижу сейчас в «Сказке» (для тих, хто не у Полтаві – це за 200 метрів від облдержадміністрації) – говорят, к облгосадминистрации к входу какие-то мешки привезли...

-        Сядь у машинку і проїдь, подивися.

-        Ты же знаешь, я таким не интересуюсь.

Для тих, хто теж не цікавиться – це ми з нею говорили якраз  25 січня, у день, коли у Полтаві мітингували перед облдержадміністрацією, а потім усім мітингом увійшли у обласну раду, чекали зачистку від «Беркуту», тягали мішки зі снігом – барикадували вхід.

Я не розумію. Ну як це – не стосується? 2 місяці тому можливо й не стосувалося – євроінтеграція була до дупи багатьом. Та й місяць тому ще можна було перемикати з випуску новин на серіали, буркочучи під носа «Та скільки вони там стоятимуть?»  Після 16 січня, коли прийняли закони про репресії і почали вбивати, це стосується кожного.

Тим більше, що майдан уже приїхав вам під носа – у самому центрі Полтави стоять барикади. Чи треба, щоб харківський «тітушко» побив тобі авто або ліцо, бо ти у невдобний час опинилася на місці подій ? Тоді тобі стане цікаво, що врешті-решт відбувається під облдержадміністрацією у Полтаві?

От нашого Голубоглазого мера воно теж не стосувалося. Заходжу на сайт міськради 19 січня (це коли «Кривава неділля» у Києві була), а там:

«Увага! Увага! Увага!»

Думаю, що ж таке? Невже щось про державні події?? Та ніфіга! Увага – свято сала переноситься. Убитися головою об стіну. Отже, те, що у Києві, тебе не стосується? – ну тоді  прийдуть до тебе колона з понад тисячі людей під міську раду 24 січня, а через день – під хатку, з квитком на … Маямі.  Стосується тепер тебе ситуація у країні?

 

Он у Кременчуці мер (теж поцяра добрячий), але коли прийшли під мерію, не ховався, а на автобус виліз у спортивному костюмі, і у мегафон і з людьми спілкувався! Не зассал, пардон, а намагався врегулювати конфлікт: «Єдина партія для мене – місто Кременчук!» Молодець! Гарно сказав! Що робитиме – це вже інша справа.

alt

Навіть якщо вже тобі зовсім пох на ситуацію в країні, як може полтавський майдан тебе не стосуватися, якщо по обидва боки барикад – полтавці?? Мій  однокласник зараз у ОДА з собакою сидить - він кінолог. І дуже шкода, якщо його поб’ють тільки тому, що він мент, бо він за сумісництвом ще й хороша людина! Мені хочеться вірити, що він теж не буде лупасити полтавців биткою, тим більше, по інший бік - його куми стоять.

У натовпі 24 січня я бачила іншого свого однокласника – вірменина. Їх там чоловік 10 стояло вірмен. Дуже люті хлопці, сподіваюся, він не віддубасить свого однокласника-кінолога за смерть у Києві вірменського хлопця.

У Миргороді у мене брат троюрідний ментом працює. Каже, чекають, чи пошлють на Полтаву. Якщо відправлять стерегти ОДА, буду носити йому супчик туди, підгодовувати, хоча я по-інший бік барикад.

Те, що зараз у Полтаві – стосується кожного, повірте. От просто вїдьте у тему, поки завтра биткою по бОшці вам не розтлумачить що й дочого зальотний харківський тітушко.