Тексти

Кличко у Полтаві. Як це було

Кличко у Полтаві. Фото zhaba.pl.ua

15 лютого у Полтаву приїхав Кличко.

Підготовка до візиту пройшла на високому рівні – зранку замінували будинок профспілок, де Кличко з однопартійцями мав потусіть. От тобі, Кличко, привіт від полтавських ментов: не УДАРники, а кінологи з песиками до тебе на зустріч прийшли, бомбу, ясне діло, не знайшли.

 

 

У обід Кличко мав спілкуватися з полтавською пресою. Я у цей час вискочила яблук малому купить – і проходила біля «Палаццо», де Віталік пре суху давав. Нічого такого, все тихо, 3 мента стояли, я аж розчарувалася. Раптом назустріч мені з підворотні – толпа женщін цілеспрямовано кудись чеше – я на одну у тигрових штанцях задивилася, бо собі такі хотіла свого часу. Потім уже дійшло мені, що то я на тітушок наткнулася, які йшли під стіни Палаццо казать «Кличко – фе!»

 

Вертаюся з базару – знову натикаюся на толпу гопніків: 4 пацанчиків у спортивних костюмах у районі Нацбанку. Там часто гопота шариться. А я з пакетами і щойно з карточки 2 тисячі зняла гривень. Аж шугнулася. Коли це один привітався до мене – оппа! Та це ж наш Голубоглазий зі своїми заступниками! Веселий такий, посміхається, а я, дурочка, мера не впізнала і злякалася))

 

Випила удома кави і рішила подивитися на Кличка. Мітинг з його участю мав відбутися о 14 30.

Охорона Кличка. Фото zhaba.pl.ua

Людей біля полтавської облдержадміністрації багато зібралося.

Я поткнулася маршрутом, яким я завжди там тусуюся на євро майданах – через «фашистську палатку» - ні, ніфіга, якийсь мордатий чувак мені дорогу перегородив – «тут не можна ходити».  Но я все-одно пройшла – буде мені якась немісцева морда вказувати, де не ходити. Пропихаюся поближче до сцени – а сцена оточена «ланцюгом» мальчиків . Стали вони навколо «бронєвічка», де буде Кличко виступати і морозяться. Питаю місцеву  пресу – ці ж усьо знають: хто ці чуваки, що сцену охороняють. Не знають. Тоді я прикинулася блондинкою і кажу пацанчикам: «А хто ви такі, я вас не знаю, ви не полтавські». І шо ви думаєте – спортсмени дуже дружелюбні виявилися і страшні тіко на перший погляд:

-        Да, - кажуть, –  ми немісцеві, приїхали на випадок провокацій проти Кличка.

Тут підійшов здоровий чувак – теж нормальний, з посмішкою і 48-им розміром комірця на рубашці й пояснив, що це охорона Кличка добровільна. Тут до нас підтягнулися журналісти, які пояснили, що у Полтаві взагалі-то до такої охорони сцени люди незвичні – на нашому євромайдані з охороною ще не виступали – але напруга спала! Вобщем, я – молодець! Бо реально ті чуваки навколо сцени напрягали усіх, та й вони самі теж були насторожені – Полтава від Харкова недалеко, мо ми теж бешені як сусідня область. А тут поняли, що ми свої і ледь не цілувалися.

На початку мітингу прочитали молитву, потім співали гімн України – слава богу, дали мікрофон якомусь співаку професійному, а не нашому Жені Лопушинському – при всій симпатії до цього чувака з Обєднаної Опозиції – співає він погано)))  Після гімну пішли виступать: Бублик, Каплін у грязних туфлях, Іщейкін – хто не зна, то це зять Кукоби і хоче у мери Полтави – ось і світиться потроху. Але кандидату в мери не пощастило: вирубили йому мікрофон, бо прибув Сам Кличко і весь звук віддали йому.

Кличко, звісно, супер-стар, заліз аж на машинку і вєщал остуда. Сказав присутнім опустити прапори, щоб його було краще видно… і щоб усі могли його сфоткать на мобільний телефон))).

Вобщем, Кличко – мега-розчарування. У мене було враження, що він бухий. Реально, люди, язиком ледве ворочав. Ужас-ужас. Я послухала 2 секунди і вирішила, що пора валіть. І тіко вилізла з натовпу – бачу: тітушки пруть тол пою з-за угла облдержадміністрації!

Тітушки у ПОлтаві. Фото zhaba.pl.au

Та сама коза у тигрових штанцях, що утром під  «Палаццо» тусіла і ще близько 100 гопніків з плакатами. Вийшли з-за угла, від м'ясо-молочного технікуму, там же поряд – ментовка і тюрма. У мене таке враження, що їх прямо з тюрми й витягли, приоділи, дали плакати – і гуляти на свіже повітря як бюджетники минулого тижня у обідню перерву. Менти їх тааак уже ретельно охороняли… щоб не порозбігалися, мабуть, бо після мітингу – обратно по камерам.

Вразив Саша Русін, десантнік і екс-зам Матковського. Такий збуджений бігав, на ментов ледь не з кулаками кидався. Взагалі, як тіко тітушки стали на вході до облдерж зі своїми плакатами, народ кинувся до них. Менти, як побачили, що народ валіт, зразу посилилили кордони.

Люди почали кричати «200 гривень! Іуди!» ітд, до ментов полізли: «Як вам не соромно, кого ви охороняєте?»

Менти почали: «Мамаша, не лізьте, ми просто свою роботу робимо».

Бухтіння Кличка уже ніхто не слухав, навіть свої, усі побігли до тітушок: і Бублик, і Ударники, і Кульчинський кидався на кордони ментов. Вобщем, на фоні цих веселощів долбойоби з плакатами зрозуміли, що їх бити народу менти не дадуть і почали: і ручками людям махають, і поцілунки повітряні шлють… тільки дулі не тикали…

Тітушки у ПОлтаві. Фото zhaba.pl.auВобщем, я цих дибілів пофоткала – просто цікаво – упізнає хтось героїв чи ні. Бо я жодного обличчя не упізнала.

Як тільки Кличко зліз з машини (заколєбал уже зі своїм мирним протестом – проігнорував тітушок, ніби й не було їх, толєрастбля) – тітушки склали манатки і хутенько свалілі у бік тюрми – місія виконана. Як гидко.

Тітушки у ПОлтаві. Фото Олега Дубини.

До речі, ніхто не може мені внятно сказати: а нашо Кличко у Полтаву приїжджав?