Тексти

Захват облдержадміністрації у Полтаві

alt

Вчора після роботи у мене був чіткий план: збиралася з подружками на Тіну Кароль.

Замість цього поперли дивитися, як трощать офіс Партії Регіонів. А двом, які таки пішли на концерт (вони перед нами довго вибачалися, пояснювали, що квитки ж пропадуть!) нагнули в спину, що вони «тітушки».

Перед виходом мені дзвонить мама, вона зараз не у Полтаві: «Хай Шрек тебе зустріне. Бо мені дзвонила тьотя Катя з Миргорода, каже, що у Полтаві у районі готелю «Київ» якісь заворушення». Я мамі пояснила, що якраз на ті заворушення іду но буду обережна.

Прапор партії регіонів. Фото zhaba.pl.ua

Вилітаємо надвір, дуже поспішаємо –  одна з наших уже там і вєщає по телефону, що «піпєц, витягують решітки на офісі на Розочки». Я вискакую перша з офісу – і у мене повз щоку пролітає куля. Я аж присіла. Згадала усе про вибиті очі. Виявилося, то пацанчик зі «Свободи» з дружбаном балувався - я так розумію, купили пєстіка і тренувалися стріляти якимись пластиковими патронами...  Вобщем, отримав від нас місцевий партійний осередок, летимо далі.

Картинка – мєга. Я такої кількості даже на постановочному антимайдані не бачила. Люди йдуть валом, хто у масках з палками, хто – з дітьми. Повний піпєц. Подружка зустрічає знайомих, вони розказують, що у Решетилівці народ вийшов на трасу, витягнули начальника міліції прямо з машини, а усі пости ДАІ, які людей не пропускали на Київ, знесли. Ейфорія!

Офіс Партії Регіонів у Полтаві. ФОто Жаба Нагрудна

На погром ми запізнилися. Дуже-дуже шкода, коли ми туда прилетіли – одна ж з нас на каблуках була – коза, на Тіну Кароль же збиралася –уже нічого цікавого не було. Пожарники тушили вогонь, все уже було попалено потрощено. Дуже вражаюче виглядали видерті решітки на вікнах – не врятували б вони регіоналів, якби ті там були! І ключове слово – були, бо офіс цей колишнім виявився, уже не діючим. Бігали мешканці будинку, на першому поверсі якого знаходився офіс партії, бідкалися, що пожежа, тягали решітки, усюди валялися синенькі попалені агітки і прапорці – дуже живописно.

Валім назад до облдержадміністрації. Одна відстає і просить іти повільніше – кляті каблуки. «Та й не буде уже нічого  мабуть, сьогодні, я відчуваю» – це ми переговорюємся. Чується вибух біля облдержадміністрації. Ми такий чули у Києві 1 грудня. Все, піздєц. Побігли. Влітаємо туди з боку силовиків. Вони там маневрують зі щитами – цікаво – по команді то  вперед, то зімкнули щити – туда-сюда, а у них мітингуючі фаєра кидають. Дуже круто:  і тренування наближене до реальності, і шороху на майданівців наводять, і перед камерами картинка гарна. Ми пофоткали потрощені двері облдержадміністрації (і тут не встигли!), побігали між ялинками пофоткали силовиків. Покричали одна-одній «Куди ти йдеш?! Тікай, фаєр летить» і пішли у табір до євромайдану. Там тоже все по-взрослому – здирають плити великі бетонні тягнуть на барикаду, каміння носять. Піаніно в барикаду всунули, дибіли, пардон. Музичний інсрумент взагалі ні при чому! І дня на ньому не грали, суки. Дуже шкода.

Штурм облдержадміністрації у Полтаві. Фото zhaba.pl.ua

І що саме обідне – чуваки не полтавські. Не то щоб я знаю усіх полтавських ультрасів, но заправляли там не полтавці. Чувака, який найдужче орав на Петра Ворону що нада штурмувать – не знав узагалі ніхто – я попитала людей.

Полтавські

Вобщем, помісили грязюку, покричали. Я свої уггі вбила у кущах троянд – спеціально мабуть перекопали землю й кущі висадили – ходити дуже незручно через ті клумби. Слизька підошва, грязюка страшна. Но не страшно. Попри те, що носять цеглу, будують барикаду, готуються палити шини - народ шастає гуляючи там – купа-купезна. Потім трохи гуляк стало менше, принаймні дітей позабирали, бо почали казати, що на даху «он та чорна цятка - снайпер», а на Шевченка ніби то 2 автобуси з беркутом, а «оттуда й оттуда» йдуть тітушки. І я теж рішила сваліть. Яжмать та й вечерю дома треба готувать. Поки готувала хавку домашнім, мені позвонили подзвонили «тітушки», які після концерту Тіни Кароль пішли на майдан, розповіли останні новини. Вобщем, усе харашо на майдані було. Мєнти – у приміщенні, мітингуючі – під приміщенням чергують, а Федосов ще й похвалив їх – щось типу «За те, що ви такі чемні, я зараз подзвоню злому беркуту, який уже під Полтавою, і скажу – хай не їдуть, бо у Полтаві усе спокійно» . Я ржу, як у дитсадку: не будеш їсти кашу – викличу міліцію.

Полтва. Піаніно на барикадах.

Полтава – молодець. І душу відвели – офіс ПР потрощили, і «взяли контроль над будівлею» (так по ТСН передали, а вони ж не брешуть!), і будівля обдержаджміністрації відбулася тіко побитими дверима.

Все дуже культурно. Якби не потрощене піаніно. Ось яке воно красиве було учора...

До речі, офіс регіоналів мені шкода. Я там була колись. Там нормальні люди були. Пам’ятаєте історію з котиком, якого кляті регіонали врятували від загибелі? Ото у тому офісі вони сиділи…